יוזמות

גיבשנו המלצות משותפות יחד עם יו"ר ההסתדרות שיסדירו את אופן הפעולה התקין של המשק בנוגע לעובדים ועובדות מקבלי קהל שאינם מחוסנים, וזאת בהיעדר מסגרת חוקית או הסדר מחייב אחר בתחום החיסונים נגד נגיף הקורונה.

מובילים את המאבק בחוק השבים – הצעת חוק המבקשת לסייע ולאפשר לאנשים בעלי עבר פלילי לשוב למעגל התעסוקתי. על פניו חוק ראוי. אך החוק מפר את האיזון בין הצורך של המעסיק להגן על עצמו, על עובדיו ועל הלקוחות שלו, לבין המטרה הראויה של החוק.

איך הוא מפר? הוא אוסר על המעסיק את היכולת לבדוק האם למועמד לעבודה יש עבר פלילי, כלומר, לשאול שאלות רלוונטיות על מנת לשמור על העובדים, הלקוחות (ואוסרת לקחת את זה בחשבון) תוך הטלת סנקציה מאוד קיצונית שהחוק קובע כלפי מעסיק  – שנתיים מאסר.

בנוסף, באופן אבסורדי, המדינה מטילה זאת על המגזר הפרטי ומחריגה את עצמה כמעסיק.

מובילים את המאבק בניצול לרעה של תובענות ייצוגיות כלפי עסקים

פעלנו יחד עם הממשלה לאישור התכנית לעידוד רכש ציבורי של תוצרת הארץ וחיזוק התעשייה הישראלית. התכנית גובשה בשיתוף פעולה שלנו עם רה"מ, בנימין נתניהו, עם שר האוצר ישראל כץ ועם יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודמובילים את המאבק בניצול לרעה של תובענות ייצוגיות כלפי עסקים

גיבשנו המלצות משותפות יחד עם יו"ר ההסתדרות שיסדירו את אופן הפעולה התקין של המשק בנוגע לעובדים ועובדות מקבלי קהל שאינם מחוסנים, וזאת בהיעדר מסגרת חוקית או הסדר מחייב אחר בתחום החיסונים נגד נגיף הקורונה.

הובלנו את המאבק במס ימי הבידוד והצלחנו לשנות את גזירת המס והמתווה הפוגעני שקידם משרד האוצר. בכך הקטנו באופן משמעותי את עלות המעסיקים בגין תשלום ימי הבידוד עד לכדי עלות מינימלית, כאשר המדינה היא זו אשר נושאת במרבית התשלום בגין ימי הבידוד – בניגוד למצב שהיה קיים עד כה.

הקמנו לראשונה בישראל את מנהלת המעסיקים ופיתוח ההון האנושי, גוף מתכלל ראשון מסוגו אשר ישדך בין מחוסרי עבודה לבין משרות פנויות בחברות בישראל, באמצעות הפורום הכלכלי חברתי ובשיתוף פעולה עם משרד העבודה והרווחה והסתדרות העובדים החדשה.

המנהלת תשדך בין צרכי המעסיקים ובין מעסיקים פוטנציאליים לעובדים, באמצעות הכשרות מקצועיות והכוון,  כשהמטרה היא להתאים בין הכלים וההכשרות המקצועיות שמציעה זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה לצורכי המעסיקים במשק. מהלך שצפוי להביא לגידול בשיעור המועסקים במשק בטווח המיידי ולהעלאות את הפריון במשק בטווח הארוך.

הגשנו לממשלה את המלצות תכנית המגזר העסקי ליציאה מהמשבר

פעלנו להכנסת העובדים הפלסטינים בימי הסגר לישראל.

פעלנו להחרגת העובדים הזרים, שאין לכם זכות בחירה, מתשלום שכר כפול ביום הבחירות.

פעלנו מול ר' אכא להפיכת החלטתו לבטל את הנופש המבצעי לאנשי קבע, על מנת לחזק את ענף המלונאות שהיה מהענפים שהכי נפגעו ממשבר הקרונה

פעלנו להארכת רישיונות עסק אוטומטי לעסקים עד סוף 21

הובלנו את המאבק בהעלאת מחיר המים לעסקים

הובלנו מול שר האוצר את החלת הפיצוי לעסקים שהחזירו עובדים מחל"ת החל מה 19.4.

הגשנו לממשלה את מודל תמרוץ העסקים המומלץ של נשיאות המגזר העסקי

לראשונה בישראל המגזר העסקי בכללותו מתאחד נגד הממשלה בכנס חירום ברחבת הקאמרי

אולטימטום של נשיאות המגזר העסקי יחד עם ההסתדרות לפתיחת המשק:

נשיאות המגזר העסקי סיכמה עם רה"מ, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון על מנגנון פיצוי לעסקים בעלי מחזור של עד 20 מיליון שקל המבוסס על ירידה במחזורי העסקים ביחס לשנה שעברה.

פעלנו להוספת תחומי עבודה נוספים להגדרות עובדים חיוניים בתקנות לשעת חירום