התאחדות ענף הקולנוע

התאחדות ענף הקולנוע

משה (מוקי) גרידינגר

יו״ר

דני כפרי

מנכ״ל

מי אנחנו?

התאחדות ענף הקולנוע, הינה הגוף המקצועי היציג של ענף הקולנוע המאגד את מרבית בתי הקולנוע ומפיצי הסרטים בישראל. בין מטרות ההתאחדות – קידום הקולנוע בישראל, לרבות שיפור המבנים; איכות ההקרנה והגברת "החוויה הקולנועית"; שיפור תדמיתי של ענף הקולנוע; והגברת אחוזי הביקור של הקהל בבתי הקולנוע בישראל.

ההתאחדות עוסקת, בין היתר, בנושאים שונים הנוגעים לתעשיית הקולנוע בישראל – מאבק בפיראטיות; חקיקה למען נגישות לבעלי מוגבלויות, הכנסת מוצרי מזון לבתי הקולנוע, מכס ועוד; סקרים, מבצעי קידום מכירות ושיווק "יום הקולנוע"; "הסדר אזרחים ותיקים"; ייצוג ענף הקולנוע במגעים עם גורמים ממשלתיים ועסקיים; שמירת האינטרסים של הענף בפני רשתות טלוויזיה, עיתונות וגורמים מתחרים נוספים וכן גורמים ממלכתיים; השגת הסכמים ענפים, תוך הנחות משמעותיות מגורמים, כגון אקו"ם, הפדרציה לתקליטים וכדומה; עידוד התעשייה המקומית באמצעות הקרן לעידוד הסרט הישראלי; ייעוץ וייצוג ביחסי עבודה וקביעת הסכמי שכר; שמירה על האינטרסים של הענף, בפני רשויות הביטחון; בטיחות, כיבוי אש וסיוע בשדרוג בתי הקולנוע.

יו"ר התאחדות ענף הקולנוע משה (מוקי) גרידינגר נולד בשנת 1952 בחיפה, למד בבית הספר הריאלי, שירת בצה"ל ולמד כלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים.

מוקי גרידינגר הינו מנכ"ל קבוצת הקולנוע השנייה בגודלה באירופה Cineworld Group Plc.

בשנת 1976 הצטרף לעסק המשפחתי שהוקם ע"י סבו בשנת 1929 אשר פתח את בית הקולנוע הראשון של הקבוצה בחיפה בשנת 1931, "עין דור", ולאחר מכן את קולנוע ארמון המיתולוגי בשנת 1935.

ב-1982 נפתח קולנוע רב חן בתל אביב, המולטיפלקס הראשון בישראל ואחד הראשונים של אירופה. מהלך זה הוביל לשינוי מהותי של מפת בתי הקולנוע בארץ.

בשנת 1997 כשהחברה היתה כבר המובילה בתחומה בישראל היא הרחיבה את פעילותה למרכז אירופה עם פתיחת רבי קולנוע בהונגריה, צ'כיה, פולין, בולגריה רומניה וסלובקיה ובשנת 2014 מיזגה את עסקי הקולנוע בארץ ובאירופה עם רשת בתי הקולנוע Cineworld המובילה בבריטניה. צעד זה הפך את החברה המאוחדת לרשת השנייה בגודלה באירופה עם 1858 מסכים ב- 202 בתי קולנוע.

בישראל הקבוצה ידועה כקבוצת תיאטראות שמפעילה את המותגים Yes Planet ורב חן.

מוקי מכהן כיו"ר חבר הנאמנים של ביה"ס הריאלי בחיפה, חבר בוועד נאמני המכבי חיפה וממשיך את דרכו של אביו ותומך בוראייטי ישראל.

דני כפרי, מנכ“ל התאחדות ענף הקולנוע בישראל, כפרי החל את הקריירה המקצועית בארגון כמנהל חשבונות. לאחר מכן קודם למנהל הכספים ובתפקידו האחרון כיהן כסמנכ“ל ההתאחדות.