הפורום הכלכלי חברתי

הפורום הכלכלי חברתי

לפני כשנתיים ייסדה נשיאות המגזר העסקי את הפורום הכלכלי חברתי. הפורום הוקם מתוך הבנה שקיימות הרבה יוזמות ברוכות, אך אין מגרש אחד לאומי שבו ניתן לייצר אימפקט לאומי כלכלי חברתי. הפורום כולל את המגזר העסקי, חברה אזרחית, גופי פילנתרופיה ומשרדי ממשלה, במטרה לייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים סביב אתגרי ליבה חברתיים כלכליים, מתוך אמונה שחברה חזקה היא הבסיס לכלכלה חזקה.

יו"ר הפורום הכלכלי חברתי הינו דובי אמיתי ומנכ"לית הפורום הינה עינת זינגר-דן

לאור עוצמתו ופעילותו הענפה לצמצום הפערים בחברה- הפורום קיבל גם את ברכתו של בית הנשיא, רובי ריבלין, שם גם הושק הפורום לראשונה. הנשיא מקפיד לעקוב וללוות את פעילות הפורום יחד עם מנכל בית הנשיא והצוות המקצועי.

הפורום מוביל מיום הקמתו מהלך לאומי להעלאת הפריון וצמיחה מכלילה בליווי מקצועי של המכון הישראלי לדמוקרטיה עי פרופ' קרנית פלוג ודפנה אבירם ניצן ופועל באמצעות מנופי שינוי משותפים להתמודדות עם פערים בקרב החברה הערבית, החברה החרדית, אנשים עם מוגבלות, צעירים ופריפריה.

בתקופת הקורונה הפורום הקים לראשונה בחמ"ל הלאומי של פיקוד העורף, דסק כלכלי חברתי בו נולדו יוזמות לאומיות כגון "מתחשבים" והעסק של כולנו".

הפורום הכלכלי חברתי יזם את הועידה הכלכלית חברתית הראשונה בישראל ששודרה בסוף דצמבר 2020 בקשת 12

הישגיו הבולטים של הפורום בשנה הראשונה להקמתו הינם: הקמת מיזם מתחשבים, מיזם העסק של כולנו, הקמת מנהלת מעסיקים לאומית יחד עם זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה ועם הסתדרות העובדים והקמת השלוחה הישראלית של ה Business Roundtable- שותפות של המנכלים הבכירים במשק הישראלי לפתרון בעיות כלכליות-חברתיות.