נשיאות המגזר העסקי בישראל

כנס יום המגזר העסקי בכנסת, ינואר 2014
מי אנחנו?
נשיאות המגזר העסקי בישראל הינה "ארגון גג" המאגד ומייצג את האינטרסים המשותפים של המעסיקים המרכזיים במשק – שניים עשר נשיאי המגזר העסקי – כלפי מקבלי ההחלטות ומשפיעי דעת קהל, מדינות זרות וכן גופים וארגונים מקומיים ובין-לאומיים.

מטרת הארגון היא לקדם את המגזר העסקי בישראל ולחזק את הכלכלה הישראלית ואת המשק הישראלי, באמצעות קידום יוזמות חופשיות, יצירת סביבה אטרקטיבית למשקיעים וקידום חופש העיסוק.

הארגון פועל בטווח רחב של נושאים הנוגעים למגזר העסקי ובהם: טיפוח עסקים קטנים ובינוניים, הידברות עם ארגון העובדים היציג לעיצוב נורמות שוק העבודה, קידום יחסי עבודה תקינים במשק, מניעה וצמצום של רגולציות הפוגעות במגזר העסקי, הפחתת העלויות המושתות על המגזר העסקי ועוד.

בראש נשיאות המגזר העסקי בישראל עומד יו”ר התאחדות האיכרים בישראל, דובי אמיתי.

דובי אמיתי מכהן כיו"ר הנשיאות של המגזר העסקי החל מ29 במרץ, 2020.

אמיתי, אל"מ במילואים, מכהן גם כיו"ר אגודת מים בגליל וכיו"ר פעיל בחברת עמיר שיווק והשקעות בע"מ, החברה הציבורית המובילה בישראל בתחומי שיווק ואספקת תשומות חקלאיות לחקלאים ברחבי הארץ. אמיתי הינו דור רביעי למשפחת חקלאים הנמנים עם מייסדי המושבה מטולה, נולד וגדל במושבה ומתגורר בה עד היום.

מאז שחרורו מצה"ל ועד שנת 2007 שימש אמיתי כפעיל מרכזי בתחום החקלאות בצפון הארץ וכיהן בשורה של תפקידים בולטים, ביניהם: יו"ר אגודות חקלאיות, יו"ר חברת פרי מטולה, סגן מ"מ ראש מועצת מטולה, חבר ברשות לפיתוח הגליל ודירקטור במספר רב של חברות.

בשנת 2007 נבחר אמיתי לתפקיד יו”ר התאחדות האיכרים בישראל בו מכהן גם היום לאחר שנבחר לכהונה שלישית בשנת 2019. בשנת 2010, ייסד אמיתי את אגודת מים בגליל, הגדולה ביותר בארץ, אשר כוללת 54 ישובים ביניהם קיבוצים, מושבים ומושבות, שם מכהן כיו"ר עד היום.