התאחדות הקבלנים ובוני הארץ

bg_41--01

ראול סרוגו

נשיא ההתאחדות

אמנון מרחב

מנכ"ל

מי אנחנו?

התאחדות בוני הארץ היא הארגון היציג היחיד של העוסקים בבנייה, בתשתיות, בפיתוח ובמכלול עבודות ההנדסה האחרות במשק הישראלי. ההתאחדות פועלת לקידום ענף הבנייה והתשתיות בישראל, לשמירת האינטרסים והזכויות של כלל הקבלנים והבונים בישראל ולפתרון בעיות במגוון תחומים מקצועיים של הענף. בהתאחדות בוני הארץ למעלה מ-2,000 חברים.

התאחדות בוני הארץ נוסדה ב-1949 במטרה לאגד תחת גג אחד את כל הארגונים, התאגידים והגופים העוסקים בענף הבנייה. נשיא התאחדות בוני הארץ הוא ראול סרוגו, ומנכ"ל ההתאחדות הוא עו"ד אמנון מרחב.

בהתאחדות פועלים שלושה אגפים מקצועיים: אגף יזמות ובניה שבראשו עומד סגן הנשיא, חיים פייגלין, אגף התשתיות שבראשו עומד סגן הנשיא, צביקה דוד, ואגף הבנייה החוזית שבראשו עומד סגן הנשיא, ניר ינושבסקי. כמו כן, פועלים במסגרת ההתאחדות 14 ארגוני קבלנים מקומיים ובראשם סגן הנשיא, ורד צרפתי זבולון, המשמש כיו"ר הארגונים המקומיים.

ההתאחדות פועלת במגוון רחב של תחומים המקדמים את הנושאים המרכזיים בענף והחשובים לחברי הארגון ובהם: קידום או מניעת חקיקה מול הכנסת והממשלה כדי להבטיח את יציבות וחוסן הענף, הכשרה מקצועית, הדרכות, ימי עיון וכנסים מקצועיים במגוון רחב מאוד של תחומים לכלל הקהלים של העוסקים בבניה, שיתוף פעולה עם מגוון רחב של רשויות וגופים רגולטוריים לצורך הקלת הבירוקרטיה בענף, פעילות להסרת חסמים מול זרועות ביצוע ומזמיני עבודות בניה של מדינת ישראל, הרשויות המקומיות וגופי ציבור רבים נוספים ועוד.

ההתאחדות ממקדת מאמץ יחד עם חבריה וכן עם המדינה וההסתדרות לטיפול בנושאי הבטיחות בענף, לצמצם כמות תאונות העבודה ומספר הנפגעים והיא רואה בכך מטרה וערך עליון!!!

תחום חשוב נוסף בו עוסקת ההתאחדות הוא ייצוג וטיפול עבור חברים בממשקים מול רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

ההתאחדות מעודדת רישום קבלנים ברשם הקבלנים ופועלת בשיתוף פעולה ותיאום עם רשם הקבלנים לפתור בעיות ולקדם טיפול בנושאים מערכתיים ופרטניים של חברי ההתאחדות בתום חשוב זה.

במהלך שנת 2008 חתמה התאחדות בוני הארץ על הסכם לצירוף התאחדות קבלני השיפוצים. הארגונים פועלים יחד למיגור פעילות של גורמים לא מקצועיים בענף הבנייה, העלאת הרמה המקצועית בענף, מלחמה בתאונות העבודה והכשרה משותפת של עובדים מקצועיים.

לצורך הטיפול בציבור הקבלנים פועלת התאחדות בוני הארץ באמצעות סגל מקצועי ארגוני הכולל: מהנדסים, כלכלנים, משפטנים, מומחי רגולציה ומומחים נוספים בהתאם לצורך.

כמו כן, שותפה ההתאחדות עם הסתדרות עובדי הבניין בעמותה בשם: "הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה". יעדיה העיקריים הינם: הכשרה, קליטה ודאגה לרווחת העובדים בענף. במסגרת פעילות הקרן נערך קמפיין פרסומי שמטרתו קליטת חיילים משוחררים ודורשי עבודה בענף הבנייה. בשנת 2014 חתמה הקרן על הסכם לשיתוף פעולה רחב היקף עם הממשלה למימון וליווי הכשרת עובדים ישראלים בענף הבנייה. במהלך שנת 2016, בעקבות פעילות ההתאחדות, החליטה הממשלה על הרחבת ההשקעה בתחום זה, בדגש על יצירת מסלולי הכשרה חדשים למנהלי עבודה והכשרת קבלנים כמומחים בתחום ההתחדשות העירונית.

חברי התאחדות בוני הארץ זוכים לטיפול אישי ומקצועי בתחום רחב של נושאים מקצועיים, החשובים לכל מי שפועל בענף, וביניהם: דיני עבודה, הסכמי שכר, קשיים מול משרדי ממשלה ורשויות מוניציפליות, נושאי חקיקה ותקינה, סוגיות תכנון ובנייה, בעיות חוזיות, גישור בסכסוכים, מחסור בכוח אדם וכדומה.

במסגרת פעילותה למען קידום הענף, מספקת ההתאחדות מגוון שירותים ומידע גם לרוכשי הדירות. ההתאחדות מפעילה לשכת מידע טלפונית ואתר אינטרנט המספקים מידע לרוכשים בפנייה ישירה למומחי הסגל המקצועי שלה.

פרטים ליצירת קשר
דואר אלקטרוני: lishka@acb.org.il
אתר החברה: http://www.acb.org.il/
כתובת ח' אחד העם 9, מגדל שלום, תל אביב, 6525101
03-5671200 :פקס
03-5671207 :טלפון